Distanční mikroskopy Questar
Ne vždy je žádoucí nebo možné umístit předmět, který chceme prohlížet, do zorného pole běžného mikroskopu. Důvodů bývá mnoho - velké rozměry předmětu, jeho vysoká teplota, chemická nebo jiná kontaminace aj. V řadě případů nebývá mikroskop po ruce a nebo s předmětem nelze prostě hýbat.

Pro všechny podobné případy máme v nabídce speciální modifikaci mikroskopů s dlouhou pracovní vzdáleností – od několika centimetrů do stovek metrů - distanční mikroskopy.

Precizní optika, typická pro značku Questar, poskytuje brilantní obraz s vysokým stupněm rozlišení. Typická rozlišovací schopnost je 1.1μm při pracovní vzdálenosti 15cm resp. 12 μm na vzdálenost 3m.

V nabídce jsou přístroje s pevným ohniskem nebo s proměnnou ohniskovou vzdáleností a zvětšením. Všechny mají dva optické výstupy, integrované kruhové osvětlení, okulárovou redukci a redukci pro CCD kameru nebo fotoaparát. V případě potřeby velmi citlivé kamery je vhodnou značkou např. Atik.

Volitelně je lze vybavit stabilním stojanem, dálkově řízeným mikroposuvem, okuláry pro změnu šířky zorného pole a hloubky ostrosti a dalším příslušenstvím.

Měřicí verze umožňují velmi přesná měření lineárních rozměrů.


Chcete být informováni o novinkách?
Email:

2+4 =