Cavilux Smart

CAVILUX Smart je řada vysokofrekvenčních diodových laserů vyvinutých zejména pro aplikace v oblastech vysokorychlostního snímání, svařování a fluidních procesů.

Doplnění vysokorychlostních kamer o pulzní lasery CAVILUX dále posouvá hranice výsledků dosažitelných těmito kamerami a otevírá nové možnosti v oblasti současného vysokorychlostního snímání.

Pulzní lasery CAVILUX Smart se v poslední době stále častěji kombinují i s kamerami pro strojové vidění (machine vision) a to zejména v aplikacích, kdy je zapotřebí zobrazit děje překryté vysokým jasem (exploze, svařování aj.).

Monochromatické světlo s minimální koherencí nezpůsobuje chromatickou aberaci optického systému ani nežádoucí skvrny ("speckles") ve světelném svazku a vytváří homogenní světelné pole pro snímání obrazu ve vysoké kvalitě.

Jednou z největších výhod laseru CAVILUX Smart je možnost generování extrémně krátkých pulzů s dobou trvání od 10ns. Pulzy lze generovat samostatně nebo v sérii až 5 pulzů s výrazně vyšší opakovací frekvencí v rámci každé série. Osvětlení objektů takovým zdrojem světla umožní ostré zobrazení i tak rychlých procesů jakými jsou např. pohyb projektilu, impaktní procesy, PIV aj.

Základní technická specifikace:

  • výstupní výkon 200W, 300W, 400W nebo 500W
  • vlnová délka 640nm nebo 810nm
  • monochromatické světlo s minimální koherencí
  • délka pulzů 30ns (10ns se sníženou intenzitou) až 10μs
  • střída: 0.03% v nepřetržitém pulzním režimu, 0.1% v pulzním režimu v trvání do 10sec
  • pulzní režimy: jednotlivé pulzy (max. frekvence 100kHz) nebo série max. 5 pulzů

Jedna řídicí jednotka může ovládat až 4 lasery bez ohledu na jejich typ (CAVILUX HF nebo CAVILUX Smart) a synchronizovat je až se 4 kamerami.

Chcete být informováni o novinkách?
Email:

8+7 =